| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.

Sunt la profilul Matematica Informatica si as dori sa ma transfer la Stiinte Sociale din cauza BAC-ului la Matematica. Avand cunostinte destul de putine (cultura generala) la materiile Geografie, Istorie, etc...

Este greu de invatat din clasa 12 Logica, Filosofie, Latina si celelalte materii de profil? Credeti ca as putea lua o nota de trecere la BAC fara sa depun eforturi foarte mari? (ma refer sa nu tocesc foarte mult)

Daca ma mut am inteles ca trebuie sa dau niste "diferente?" In ce constau acestea?

Inca ceva, transferul se face cand luam vacanta, sau inainte sa inceapa scoala?

Dau funda la un raspuns bun si rapid.

1 răspuns:
| mg112mada a răspuns:

Nu prea ai ce cauta la stiinte sociale, daca nu ai cateva notiuni de istorie si geografie...