| Iana2205 a întrebat:

Vreau sa fac o sceneta pentru ora de egleza pe tema "Five o clock tea", dar nu stiu ce s-ar putea intampla exact atunci incat sa pot face ceva interesant dar in acelasi timp sa si prezint obiceiul britanicilor.
Aveti vreo idee de poveste? Totul conteaza, dupa imi va fi foarte usor sa fac replicile, si sa modelez scenariul.

5 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Poti sa faci o sceneta politista prin care un om a fost omorat cand lua ceaiul de la ora 5 si sa faci asta laitmotivul piesei laughing

| Iana2205 explică (pentru Yurisa):

Foarte interesant, dar chestia asta trebuie tinuta la scoala in fata mai multor profesori si trebuie tratata cu mai multa seriozitate vrand ca pe langa note bune si laude sa le ramana si un gust bun dupa ea

| Bondarel99 a răspuns:

In timp ce bei ceaiul de la ora 5 in Anglia cu o ruda la cafenea, te intalnesti cu Regina si schimbati niste vorbe happy

| laSoledad a răspuns (pentru Iana2205):

De ce sa-ti dea cineva de pe internet solutia pentru a obtine tu note bune si aprecierea profesorilor fara pic de efort creativ pe propria piele? "vrand ca pe langa note bune si laude sa le ramana si un gust bun dupa ea". Pentru note bune si apreciere trebuie sa ai creativitate si bun gust tu, nu cei de la care copiezi. Fii mai original.

"Pica para malaiata in gura lui natafleata."

| Iana2205 explică (pentru laSoledad):

Nu am cerut un scenariu, sau ceva gata facut, am cerut doar o idee de la care sa incep, sunt la mate info si nu m-am dus acolo pentru ca am creativitatea in sange