| ale12376 a întrebat:

Buna! Trec in clasa a 7 a si imi doresc sa stiu la ce materii se vor da testele initiale. Si la chimie se da?

3 răspunsuri:
| BiraSorina a răspuns:

Matematică, română, istorie, biologie, chimie, geografie, engleză, franceză, educație tehnologica, cultura civica! Eu la aceste materii am dat teste!

| ImNotBianca a răspuns:

Buna, Ale12376! Testele initiale se dau la cam toate materiile. La chimie, daca profesorul tau alege, poate sa iti dea si un test initial, cu informatii de baza. Cel mai posibil, o sa fie un test din primele lectii, nu initial.

| Casile a răspuns:

De obicei testele initiale se dau la materile mai importante precum romana sau matematica, cel mai probabil ca nu o să da-i test initial la chimie fiindca nu aveti din ce materie sa da-ti