| Thecurious a întrebat:

Buna tuturor, care este diferenta dintre "at least" si " less"?

Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

At least = cel puțin, măcar
At least get me something to eat - Măcar ia-mi ceva de mancare

Less - mai puțin (de obicei e folosut cand faci o comparație)
I spend less time alone - Petrec mai puțin timp singur

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Diferenta o afli doar din context,nu invata asa engleza,invata din context, citeste,asculta, creaza propoziti, va fi foarte frustrant cand vei incerca sa traduci in limba nativa, cuvintele nu sunt ceva batut in cuie, pot avea en intelesuri

| Rd79 a răspuns:

At least = macar, cel putin
less = putin, mai mic

Răspuns utilizator avertizat
| Chirila_Gabriela_2003 a răspuns:

Less then 8-mai putine de 8
At least 7-cel putin 8

| Andrei899 a răspuns:

Pai,"at least" inseamna cel putin si "less" inseamna putin.