| Curious2 a întrebat:

Bună tuturor, este adevărat că, absolvenţii de filologie (cei pasionati de limbi straine) sunt mai atraşi de artă (de cultura, sculptură, desen, pictură) decat cei care nu vorbesc limbi straine?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu neapărat. dar în general partea asta de uman se intersectează cu artistictu, în general mai des decât partea reală.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu, si nu prea vad legatura intre cele doua "extreme". Si nu, nu o zice.

Chiar si cei de la filologie pot sa nu vorbeasca limbi straine sau chiar si cei care nu vorbesc limbi straine pot sa fi terminat filologia. Totul se include big grin

Acum stiu ca ai zis ca cei pasionati de limbi straine si cei care nu sunt. Dar si aici, presupun ca nu este niciun studiu despre asta. Oricine poate fi pasionat sau nu de cele enumerate de tine.

| StrongHeart a răspuns:

Toata lumea e atrasa de arta.Astea sunt ideile tale proprii, eu nu am nici facultate si sunt atras de arta de orice fel, pictura, muzica, orice inseamna creatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea exista o corelatie.