| Elyxx a întrebat:

va rog din sulfet sa ma ajutati cu ceva! sunt absolut in pana de idei. trebuie sa fac urgent o compunere si nu imi vine nimic in minte. subiectul este dat la opera "popa tanda" este cam asa " realizati o compunere in care sa va imaginati ca sunteti parintele Trandafir. Spuneti ce metode ati alege pentru a-i gospodari pe cei din Saraceni. in compunere veti imbina naratiunea, descrierea si dialogul" nu vreau sa imi rezolvati ex, vreau doar o idee crying

primit fundita si voturi bune :X:*

Răspuns Câştigător
| florinell a răspuns:

Buna, eu as incerca sa le spun cu vorba buna, apoi daca nu merge, si mai mult ca sigur nu merge, atunci as incerca sa le fiu exemplu, daca nici asa nu merge, i-as invata cum pot sa se imbogateasca in doar cateva luni sa ai aiba foarte mult aur, si anume i-as invata sa samene grau sa il culeaga si sa il vanda, si astfel vor castiga bani...succes!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu le-as spune sa se mai modernizeze și ei sa facă curat la casele lor