| nocomment_4400 a întrebat:

Buna!
Va rog frumos dacaputeti sa ma ajutati
Am de facut un proiect la chimie, prezentare power point, trebuie sa aleg:
Sticla:-istorie
-tipuri de sticla
-cristalul
-dop
sau
Varul si utilizarile lui:-istorie
Actiunea fiziologica a oxizilor carbonului
Oxizii sulfului
Oxizii catalizatori
Oxizii ca pietre pretioase si semipretiase
Deci trebuiesa aleg una dintre astea voi ce spune-ti ce sa aleg?
Si daca puteti sa-mi dati si o informatie, idee ceva... un link in care sa gasesc o informatie
plizzz trebuie sal prezint luni am nevoie disperata de ajutor
Multumesc:*dau funda cate vretibatting eyelashesbig grinnumai va rog ajutati-ma

1 răspuns:
| HappyCandy a răspuns:

Cred ca despre cristal e cel mai interesan uite un sait ude poti vedea ceva la tema http://curiozitatidinlumeacristalelor.blogspot.com