| brokxy a întrebat:

Voi cum ati invatat la romana pentru bac in asa fel ca sa va amintiti toate operele? Dar nu tocit. Ca de la tocit ma doare capul. As vrea daca se poate o metoda logica va rog. DAU FUNDA!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti scrii doar ideile principale, si le inveti pe acelea. Apoi la bac, le dezvolti. Daca dai bacul din romana si ai toate acele opere, inseamna ca esti in stare sa dezvolti o idee. Eu sunt doar a 10-a, la mine functioneaza asta. Sper ca te-am ajutat.