| sHiby a întrebat:

Vreau sa dau in Dinu Lipatti la actorie, dar la proba am "reproducerea de intervale si formule ritmice" si "reproducerea de fragmente ritmico-melodice". Ce inseamna astea doua? Cu restul ma descurc.

Răspuns Câştigător
| KyraW a răspuns:

Eproducerea de intervale si formule ritmice inseamna doua lucruri : fie o sa iti dea un scenariu si trebuie sa interpretezi cateva replici, fie o sa aduca pe cineva sa interpreteze un personaj si te vor pune sa il imiti.si reproducerea de fragmente ritmico-melodice inseamna ca ei vor canta niste note la pian si tu va trebuii sa le imiti vocal.deasemenea vor bate cu un pix (sau cu un obiect) im masa niste masuri si trebuie sa imiti ce am batut ei acolo.Succes