| mihaigeorge58 a întrebat:

Vreau sa ma transfer de la un liceu de arte la un liceu pe profilu filologie intensiv engleza (trec a 10a). In putin timp trebuie sa dau diferentele (cateva saptamani). Stiu la ce trebuie sa dau diferentele, insa nu stiu cum decurg; daca imi da un test sau ma asculta. Dau la romana, logica, istorie, latina si engleza. Mi-e foarte frica, ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| Ionut231312 a răspuns:

La romana si istorie este posibil sa fie si proba orala si scrisa(asa m-a pus pe mine cand m-am mutat de pe real pe uman), la logica este posibil sa scrie doar oral, istorie si latina doar scris. La latina va fi usor, cel mai probabil iti va da un text, iti va da niste cuvinte din text traduse si tu va trebui sa traduci textul.

| mihaigeorge58 explică (pentru Ionut231312):

Mulțumesc mult de răspuns. Poate dacă mai afli ceva sau îți aduci aminte o sa te întorci să îmi zici

| Ionut231312 a răspuns (pentru mihaigeorge58):

Nu am cum sa-ti dau informatii exacte deoarece eu m-am transferat de la stiinte ale naturii la stiinte sociale... Totusi ar trebui sa fie cam aceleasi probe, sa dai diferente la materiile la care aveai mai putine ore decat vei avea la filologie.