| Madalina_4144 a întrebat:

Vreau si eu detalii despre liceul George Calinescu din Constanta :d. Va rog!

3 răspunsuri:
| HurremSultan a răspuns:

Liceul George Calinescu a fost creat în 1990, dupa Revolutia din decembrie 1989, ca o necesitate în ceea ce priveste învatarea limbilor straine si a stiintelor umaniste. Prin oferta sa educaţională, prin deschiderea largă spre studiul limbilor moderne, dar şi spre cel al disciplinelor exacte, Liceul George Călinescu este o şcoală modernă...In cadrul Acordului de cooperare semnat intre Ministerul Educatiei, Cercetarii, Tineretului si Sportului si Institutul Cervantes din Bucuresti, Liceul Teoretic "George Calinescu" a fost selectat centru de organizare si desfasurare a examenelor DELE pentru elevi, nivelele A1, A2, B1, B2, sesiunea 21-22 mai 2010.
Inscrierile se fac intre 1 martie si 16 aprilie 2010, la serviciul contabilitate al liceului.
Acte necesare: copie a certificatului de nastere / cartii de identitate.
Taxa de inscriere:
- nivel A1: 150 lei
- nivel A2: 180 lei
- nivel B1: 200 lei
- nivel B2: 245 lei.

| Kiddu95 a răspuns:

Deci cum sa iti spun. George calinescu este un liceu bun... multe fete. multi baieti. dar sa iti dau un sfat... fugi de mate/info!
unii profi sunt rai. in rest este ok!

| Marinngg a răspuns:

Dresa: Municipiul Constanta, Str. Cpt. Dobrila Eugeniu, Nr. 6, Jud. Constanta
Telefon: +4 0241-64.23.97; RDS: +4 0341-40.58.18; Fax: +4 0241-55.35.88;
Email: calinescu@isjcta.ro
Site: www.georgecalinescu.ro
Scolarizare: Invatamant gimnazial, liceal
Judet: Constanta