| ElenaZ12 a întrebat:

Bună ziua, am o întrebare dacă este cineva in cunoștință de cauză… Am copil care face 7 ani în iunie,din cauza ca am plecat din țară în luna ianuarie nu a mai continuat clasa pregătitoare,dar ele este foarte deștept, știe să citească,să scrie nr,litere să rezolve etc, in toamnă îl pot înscrie în clasa a I-a sau va trebui să repete clasa pregătitoare? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Daca nu se mai poate face nimic la clasa pregătitoare unde a fost inscris, caci are nevoie de un raport de evaluare de la cadrul didactic al clasei respective, va trebui sa repete clasa pregătitoare.
Mult succes ❤️

| LisaJulie a răspuns:

Din păcate cred ca va trebui sa termine clasa pregătitoare! Am cunoscut multe mame cu copii care au mers în străinătate și când s-au întors nu li s-a echivalat studiul în străinătate prin simplul fapt ca la noi ar fi mai avansata scoala ca în străinătate!