| sff8 a întrebat:

am si eu o intrebare
Din clasa a 10-a vreau sa ma mut de pe stiinte ale naturii pe mate info. Trebuie sa dau examene de diferente? (stiu ca depinde de liceu, vreau doar niste opinii)

2 răspunsuri:
| Andersen2k18 a răspuns:

Depinde de liceu in primul rand, la unele licee daca te muti de la un profil la altul iti va cere sa dai o diferenta de exemplu daca vrei sa te muti de la un profil metalurgic la filologie, vei da diferenta la Latina, Franceza, Engleza si Romana iar daca nu iei minim 6 transferul se anuleaza.In cazul tau zic(poate sa nu fie posibil) sa dai o diferenta la matematica.Dar te poti duce la liceul unde vrei sa te transferi si intrebi acolo la secretariat. Mult succes!

| user123654 a răspuns:

Am făcut eu lucrul ăsta. Eram la științe ale naturii și am trecut pe mate-info, chiar de la un liceu la altul. Nu a trebuit să dau niciun examen. Din ce știu eu, nu se dă examene dacă schimb specializarea, însă profilul rămâne același (în cazul tău - real).