| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti in legatura cu universitatea Dimitrie Cantemir Mures?(in general profilurile de medicina).
O zi buna!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Este o scoala postliceala de scurta durata( 3 ani) la care momeala(pentru a te inscrie) este ca-ti vor se facilita obtinerea de contracte de munca in strainatate cu salariu de 2.000 - 2.500 Euro / luna + cazare si masa! --- daca citesti cu atentie, in cele doua oferte postate pe site-ul lor, munca se desfasoara in camine de batrani ca INGRIJITOR!

Gandeste-te la o pregatire profesionala mai serioasa, de 4 ani, la nivel de licenta dupa care, nu lucrezi ca ingrijitor ci ca asistent. Vezi aici oferta educationala de la UMF Cluj : http://www.umfcluj.ro/Detaliu.aspx?t=Medicina-Oferta-educationala

1 răspuns:
| mdany a răspuns:

Multumesc,am sa tin cont de sfat.