| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua!

Dați-vă o părere.

Deci eu m-am născut într-un sat sărac din Hunedoara și multa lume spune ca,, am uitat de unde am plecat" prin faptul ca acum la 23 de ani stau la oraș, ma îmbrac bine..am grija de mine, fac sport, mănânc bine...am unde locui, am mașina etc.

Când stăteam la sat eram mai mereu foarte murdar (pentru ca munceam).
Aveam o viata simpla, dar am vrut mai mult și toată lumea ma judeca pentru asta.

Am pierdut mulți prieteni băieți prin faptul ca femeile ma voiau pe mine și nu pe ei.

Acum sunt vorbit peste tot prin sat. Când ma mai duc în vizita la bunici toată lumea se uita urat la mine și nu înțeleg de unde atâta ură.

Eu zic ca am realizat ceva în viata.mi-am,, pensionat" / Retras părinții ca să spun asa.

●Mulți îmi spun ca am uitat de unde am plecat, dar eu nu am uitat..doar am devenit cea mai buna versiune a mea si la 25 plănuiesc sa ma retrag și sa-mi cheltui banii alături de familia mea.

Acum dacă ești de la țară, arati bine și ai grija de tine ești considerat arogant? Nu mai știi de unde ai plecat?

Este cineva aici care a pățit ca mine?

Nu sunt arogant, nu rad de nimeni..am crescut în sărăcie și consider fiecare om egal.Iți dau sa mănânci, sa bei și suntem egali..nu contează ca ești mai bogat decât mine sau mai sărac decât mine.

*Aștept răspunsuri*

Va salut...cu stima și respect, sănătate vouă și familiei♡♡♡

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Dar cu ce ai facut cumetre atatia bani de te 'pensionezi' peste 2 ani adica la 25? Esti un Sebastian Dobrincu?
Daca ai facut bani legal nu conteaza ce cred ceilalti.
Bafta

| Violleta2022 a răspuns:

Ce-i trist este ca ti-ai uitat bunici si nu-i mai vizitezi, asa cum ar trebui sa o faci, nu pentru ca te-ar comenta satul ci pentru ca ai o datorie fata de ei.

Daca nu esti arogant si ai fost crescut cu bun simt, atunci du-te la tara la bunici, macar odata pe luna si du-le cate ceva, ca sangele apa nu se face!

PS mai lasa naibii bogatia si masinile, ca nu iei nimic pe lumea ailalta, daca maine crapi!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu cât mai sărac și mai puțin educat cu atât invidia e mai mare pe aia care au mai mult chiar daca au prin munca cinstita. Nu e nimic nou