| RainsOfSummer a întrebat:

De curand mi-am facut o cerere de transfer la o clasa cu profil de bilingv engleza (tin sa mentionez, ca trec in clasa a 10, si am luat bilingvul cu o nota destul de mare) si mi s-a spus ca trebuie sa dau diferente la geografia angliei.

V-as fi foarte recunoscatoare daca mi-ati putea spune cam ce ati facut voi la geografia angliei, si ce mi-ar putea pica la diferente. Daca ati avut aceeasi problema ca mine sau macar aveti o idee despre ce as putea sa imi invat, ar fi minunat, eu neputand sa iau de la nimeni niciun caiet cu lectiile acestea, asa ca o sa invat de pe net, un sfat de la voi ar fi bine venit.

Multumesc:*

1 răspuns:
| arrriadna a răspuns:

Intras pe wiki sa vezi:
1- din ce e format Regatul Unit;
2- punctele turistice si alte aspecte atractive din Londra (care se fac intr-a 9-a)
3- tamisa
4- forme de relief, clima -unica- si in mare, asa, industrie (ce dracu muncesc oamenii acolo)
Nu-i mare lucru.