| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua eu sunt la specializarea Protecţia Mediului la liceu.

Mi.ati putea da exemple de nişte slujbe sau ce mă pot face după ce termin liceul sunt "boboc".

Am avut de ales dintre Mecanica #nu sunt pasionat de masini, si Prot.Mediului.

Dati.mi exemple de slujbe sau ce mă pot face dacă termin acest liceu

3 răspunsuri:
| MisFit20 a răspuns:

Inspector la protectia mediului (sa verifici daca se respecta normele de protectie a mediului), dar nu sunt sigur, cred ca ai nevoie si de facultate pentru asa ceva. Oricum dupa ce faci un liceu, nu prea ai o profesie asigurata daca nu faci facultatea. Spor la invatat.

| SufletPierdut a răspuns:

Geolog..chimist..inginer de mediu..fizician..profesor. Sunt mai multe dar totusi gandeste-te ca asta este doar un liceu, este doar important sa-l termini. unde faci facultatea este important. Mai ai 4 ani in fata..nu te grabi :*