| LauDi a întrebat:

poate cineva sa-mi spuna cineva care a citit cartea "Mara" de Ioan Slavici,daca copilul Persidei moare dupa ce a fost batuta de Natl, deaorece am citit un rezumat pe capitole si pana la urma in poveste zice ca au un copil impreuna, desi cand vine doctorul sa o verifice pe Persida in capitolul 18 zice ca copilul este ca pierdut, deci pana la urma moare si ei fac altul, sau traieste? Va rog nu prea am timp sa citesc cartea.Multumesc in avans!

Răspuns Câştigător
| Cduncfujndf a răspuns:

Deci Persida rămâne însărcinată, însă pierde copilul, pentru că Națl o bate. Dar la finalul românului Persida cu Națl se împacă și Persida rămâne din nou însărcinată și o să aibă un copil.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

A fost batută cu cît cu 1-0?