| Georgiana_Bica_Alina_1997 a întrebat:

Stie cineva despre ce e vorba la facultatea de biologie din Bucuresti? as opta pentru Biochimie, ce beneficii am dupa terminarea facultatii si in special as vrea sa stiu, la admitere, in ce consta eseul, el fiind proba eliminatorie. Si daca cineva e in acest domeniu, cum e? Multumesc mult.

1 răspuns:
| LumiBo a răspuns:

Am o prietena care e la Biochimie si ii place mult. Practic este o medicina detaliata, axata pe fiecare materie in parte si pe uniunea dintre cele doua. Facultatea este destul de buna, iar locuri de munca in domeniu se gasesc atat in tara dar mai ales in afara. De obicei ori se lucreaza in cadrul cercetarii ori in cel al sanatatii. Eseul trebuie sa explice motivatia ta pentru alegerea domeniului si asteptarile tale (gasesti pe site mai multe)