| lExArTwIsT a întrebat:

Daca un elev cand da BAC-UL a treia oara la o singura proba pentru a-si mari media ca nu ii iese 6 si pica, a patra oara mai poate da la aceeasi materie si sa plateasca o taxa ca atunci cand a dat a treia oara sau trebuie sa dea din nou la toate cele trei materii scrise?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

A patra oara este identica cu a treia oara!--- adica, dai proba scrisa si platesti o taxa.
Vezi art 3, art 4, art 36 si art 37 din ORD. 4799/2010 :http://www.lege-online.ro/lr-ORDIN-4799-2010-%28125523%29.html

| PamPam123 a răspuns:

Nu. Daca are media 5, da la ce vrea, pana ii iese 6. Daca are nota sub 5, la una din probe, o da pe aceea. Taxa e de 40 de lei.din cate stiu.

| Johnyxxxxx a răspuns:

Poate sa dea si a patra oara la materia care vrea dar se plateste. Daca vrea el sa dea la toate materiile din nou se poate si acest lucru sau la doua dintre ele.