| Criss1112 a întrebat:

Buna ziua,
Vin cu o intrebare - Am facut 13 ani de liceu in Italia, dar in clasa a 13a nu am avut notele pentru a intra in bac. Deci am iesit nu admisa la bac, intrebarea mea este pot face postliceala in Romania? Sau trebuie sa refac ultimul an?

1 răspuns:
| Dragobeta a răspuns:

Postliceala? Nu se poate fara diploma de bacalaureat. Chiar daca sunt unele care accepta la admitere sa nu-l ai, trebuie sa-l promovezi pana la sfarsitul postlicealei.