| IO.oanaa <3 a întrebat:

Bunaa! Am lipsa de imaginatie >:" si trebuie sa fac un slogan petru a face lumea sa vina la biblioteca. Imi puteti sa-mi dati niste idei?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei, este o idee grozava happy.

"daca te-ai saturat de prieteni superficiali, citeste o carte, cea mai de incredere prietena, care desi iti impartaseste toate secretele ei, ea niciodata nu te va trada!"...

10 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Of, Doamne, toti ne gandim, in prima instanta, la beneficiile lecturarii unei carti bune.In ultima vreme am constatat ca gusturile publicului s-au schimbat si prefera cancan-urile.Asa ca, poate ar fi mai ispititor un afis mare cu urmatorul anunt:"Am primit de curand ultima 'opera "a Mihaelei Radulescu! Caci, din pacate, nici vechiul dicton "Ai carte, ai parte" in care credeau parintii nostri nu pare a mai reflecta o realitate, cel putin in societatea noastra. E o gluma amara ce spun eu aici, insa usor se poate observa ca biblioteca incepe sa devina o institutie desueta...

| Dragosgan a răspuns:

,, Ai carte, ai parte,, Intelept e cel care citeste,, Biblioteca este deschisa pentru toti,, Nu uita, biblioteca are carti pentru oricine,, Lasati politica, veniti la biblioteca si cititi despre altceva,,,... Daca mai vrei, contacteazama pe privat!

| JesterRO a răspuns:

O carte te indeparteaza de criza si iti face familiara intelepciunea!

| marry a răspuns:

Ai carte ai parte big grin

| wonderbra a răspuns:

Campanie in scoli si exclusivitate la unele carti obligatorii :0

| NoName0011 a răspuns:

Ai carte, ai parte...lasati lumiile virtuale, luati o carte, cititio, veti fi intr-o lume imaginara in care tu vei putea fi personajul, o lumea de basm, doar la bibiloateca.

| doar.eu a răspuns:

Cartea este prietenul tau cel mai bun.Cu ea razi, cu ea plangi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O carte citita =un copac taiat.
Daca vrei sa scapi de huligani care ies la agatat in biblioteci alege una virtuala!
Citind acasa vei intelege mai bine continutul cartii.
Gripa porcina nu va ocoli bibliotecile!
Tu ai vrut ca sa vina lumea la biblioteca?!? pardonhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Pentru un corp sanatos faceti sport, pentru suflet mergeti la biserica iar pentru o minte sanatoasa veniti la biblioteca'' sau hmmm ''Biblioteca nu vine la tine, in schimb tu poti veni la bibliotecabig grin'',''Soarecii de biblioteca te invita la iei acasa, nu-i refuza pentru. ca nici nu stiti ce pierdeti''laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste.citind mereu, creierul tau, va deveni un laborator de idei si imagini. Eminescu.