| ursuletul46 a întrebat:

Bunaa! Trec clasa a 8 a si as vrea sa stiu ce lecturi sunt in cartea de lb si literatura romana de clasa a 8 a de la editura Humanitas? Sa imi fac si eu o idee despre ce ma asteapta..mersi mult!

3 răspunsuri:
| idontgiveafuck2344 a răspuns:

In clasa a 8 a, te astepta mai multe decat ai crede...eu zic sa te mai bucuri de vacanta, cat mai e din ea, si o sa vezi ce te asteapta atunci.Iti dau in sfat: tinand cont ca dai capacitatea, iti sugerez sa inveti toate lectile de la inceput, atunci cand ti se predau, altfel te vei trezi prin luna mai-iunie(cand deja e foarte tarziu) ca nu ai invatat nimic si ca o sa iei note mici la capacitate.E un an greu, si stresant oricum.

| veronica0912 a răspuns:

Cel mai usor ar fi sa mergi la librarie acolo o sa si vezi ce te asteapta.

| ursuletul46 explică:

Stiu ca este un an dificil, dar nu-mi fac probleme. Voiam sa citesc cateva lecturii care se fac in clasa a 8 a, pentru ca m-ar ajuta sa inteleg mai bine cand va veni timpul sa fie predate