| Stlrrr a întrebat:

Bunaaa! La admiterea la Farmacie la Carol Davila se da biologie vegetala si anatomie? Sau doar vegetala? Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu ar avea niciun motiv sa se dea biologie vegetală.
E examen grila (dar mai complicat) cu 60 întrebări din anatomie și 40 din chimie organica.
Dacă îți iei manualul de biologie de clasa a 11a (cel portocaliu) și îl înveți și îl înțelegi, apoi înveți foarte bine sa înțelegi chimia organica, vei lua examenul.

| Bondarel99 a răspuns:

Aa scuze...ma gândeam la medicina laughing
La farmacie e aceeași chestie numai ca la examen e invers, adică sunt mai multe întrebări din chimie organica și mai putine din anatomie, in rest e la fel.

| BackAgain a răspuns:

Conform tematicii, ambele (daca nu se modifica pana la anul):

http://umfcd.ro/......-farmacie/

| andreeeaaa69 a răspuns:

Deci la Farmacie fie dai chimie (60 grile) si vegetala (40grile) fie chimie (60 grile) si anatomie (40grile).