| Liana_3374 a întrebat:

Bunaaaa la toti!;*

Am si eu nevoie de mareeee ajutor! straight face

Voi cum ati explica:

1)"a te iubi pe tine insuti"

2)"Iubirea adevarata incepe acolo unde nu mai astepti nimic in schimb."

3)A spune cuiva: "Te iubesc" inseamna a-i spune "Tu nu vei muri niciodata"

Pliss ajutati-ma; x; x; x

Ms anticipaaat;*:*;*

2 răspunsuri:
| leoaica_1036 a răspuns:

1.) Fiecare se iubeste pe el insusi. Iubirea de sine apare atunci cand exista incredere in propria persoana si demnitate.
2.)A iubi cu adevarat inseamna sa nu astepti nimic in schimb, sa iubesti neconditionat.
3.)Cand iubesti, persoana iubita nu moare in sufletul tau niciodata.Ramane in inima pe veci

| Liana_3374 explică:

Dau fundita pentru primul raspuns bun:d