| LilStrawberry a întrebat:

Ca sa ajungi sa muncesti in domeniul publicitatii ce facultate trebuie sa urmezi? Cum ajungi mai exact in acel domeniu?

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Cand spui ''domeniul publicitatii'' ma gandesc ca te referi la PR&Communication si la Marketing. Trebuie sa urmezi o facultate de profil (PR sau Stiintele Comunicarii). In cadrul lor vei studia si notiuni de marketing, si media si new media. Trebuie sa fi prin definitie o persoana creativa si sa faci din asta un scop. E de asemenea imperativ sa urmezi macar un internship, sa studiezi individual si sa incerci sa te implici in cat mai multe activitati din acest domeniu (poti incepe ca voluntar), pentru CV, pentru ca e genul de domeniu inc are se cere experienta, nu te angajeaza nimeni doar cu facultatea, nu risca nimeni. E insa un domeniu fantastic, ti-l recomand cu toata caldura posibila.