| Valisha18 a întrebat:

Cam care tip de limbi credeti ca ar fi mai de folos, cele nordice si/sau germanice sau limbile latine?

11 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Eu as invata rusa si japoneza daca as avea posibilitatea.

| IMC90 a răspuns:

Limbile germanice (cu exceptia Finlandei, toate tarile nordice vorbesc limbi germanice)

| Aluiin a răspuns:

Invata chineza, si o sa poti a vorbesti cu cel putin 1.4~ miliarde de oameni :]

| Mus1k a răspuns:

Limbile latine sunt mult mai usor de invatat.Germana este o limba cu o gramatica destul de dificila.

| BogdanS a răspuns:

Limbile latine sunt mai folositoare.Nu cred ca se vorbeste in germana in America de Sud.

| Geo17 a răspuns:

Daca sti Franceza si Engleza, nu iti mai trebuie nimic, nici o alta limba straina!

| spike625 a răspuns:

Depinde pe unde vrei sa mergi...folositoare sunt ambele si daca poti invata si cele germanice si cele latine

| Maui a răspuns:

Germanice.
Engleza e limba germanica.

| andreia297 a răspuns:

Sa stii ca in ultimul timp, cea mai folosita este germana. asa am inteles. sincer? mie nu-mi place absolut deloclaughing nu cred ca sunt in stare sa invat asa ceva. imi place mai mult franceza.

| RobyHawaii a răspuns:

Cele germanice! (cred big grin)

| Fluturel_Adrian_1998 a răspuns:

Limbile latine sunt prea comune si nu se cauta, limbile germanice si mai nou cele scandinave sunt mult mai cautate.