| BiscuitelStricat a întrebat:

Când îți faci buletin poți să te machiezi?

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Nu stiu de unde esti, dar in Bucuresti merge, acum daca te duci cu farduri colorate la ochi si blush si ruj strident... nu prea merge.
Eu de ex m-am machiat mai light, f putin fdt, anticearcan[ de asta am nevoie], pudra. La ochi niste creion de ochi negru [ blenduit evident], fard mai light bej putin iluminator, in coltu intern si mascara+ un ruj light cat sa sa se vada ceva pe buze [ alea color sensational de la maybelline de au sclipici si se vad frumos fara sa dea culoare prea multa].
Sa nu iti dai cu fdt cu SPF mare gen 30 sau vreo pudra din aia de fixare ciudata ca alea dau aiurea in poza...si comenteaza aia.
Bafta.
Oricum in poza de buletin si daca esti machiata nu se vede f tare ca nah e o poza tiny laughing

| Elena9328 a răspuns:

Poți. Doar că nu se vede foarte ok. In buletin ieși nașpa rău. Acum depinde de camera respectiva. Și nu ți lua bluza transparentă. Da senzația că nu ai nimic pe tine