| Ionut_Pop_1980 a întrebat:

Când se dau bursele scolare 2014-2015... Bucuresti sectorul 6
Funda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula nu se dau burse pe perioada vacantelor, numai pe perioada studiilor, conform HG 558/1998, citez:
"11. Bursele se acordă pe perioada cursurilor şcolare, inclusiv pe timpul pregătirii şi sustinerii examenului de bacalaureat sau de diploma şi pe perioada practicii în producţie."
Ca exceptie se pot acorda burse de ajutor social, acordate pe motive medicale, si pe perioada vacantelor.