| anonim_4396 a întrebat:

Cand se dau simularile de clasa a 11-a?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Simularea probelor scrise ale examenului de bacalaureat pentru elevii claselor a XI-a şi a XII-a din anul şcolar 2014-2015 are următorul calendar: Limba şi literatura română (2 martie), Limba şi literatura maternă (3 martie), proba obligatorie a profilului (4 martie) şi, doar pentru elevii claselor a XII-a, proba la alegere a profilului şi specializării (6 martie). Toate probele sunt scrise.
Afişarea rezultatelor va avea loc pe data de 12 martie." - SURSA :
http://www.edu.ro/index.php/pressrel/22384

La Simularea de BAC se poate da ORICE este în Programa de BAC, FĂRĂ noţiunile "exceptate" - menţionate în Programa de Simulare!

Conţinuturile "exceptate" sunt cele SCOASE/excluse din Programa pentru BAC!
În afara acelor noţiuni, TOT ce este menţionat în Programa pentru BAC este posibil să se dea la Simulare!

Programa de la Simularea din 2015 este ACEEAŞI cu cea de la Simularea din 2014 - vezi Programa de Simulare la linkul :
http://subiecte2014.edu.ro/......6_2014.pdf

Conţinuturile menţionate în această Programă sunt cele EXCLUSE!

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

2 si 4 martie.

| coco1molly a răspuns:

In martie. Pe 2 si 4 cred