| ninastar a întrebat:

Care barbat este considerat sexy in prezent,chiar as vrea sa inteleg si eu, ba unu zice ca ala cu muschi si patratele si altul e ala cu fata draguta si suflet bun...deci fetelor (sau baieti) care e parerea voastra?

Răspuns Câştigător
| proastalenesa a răspuns:

Personal,sunt de părere că nu totul ţine de imagine. Un băiat e "sexy" nu neapărat dacă arată ca în reviste, ci atunci când are stăpânire de sine,dar fără să fie trufaş; atunci când e jovial, dar îşi păstrează aura misterioasă; atunci când face glume cu gust. happy Asta pe scurt,dacă e să ne limităm la întrebarea pusă de tine, şi să nu ne îndreptăm către imaginea fantastică a băiatului "ideal", că aici n-am mai termina cu pretenţiile. laughing

Strict subiectiv,când mă gândesc la bărbaţi atrăgători,eu una îmi imaginez în prima fază ori unul aşa,mai "classy"- cântăreţ/ascultător de jazz, ori un rocker mai "cuminţel",fără să fie plin de tatuaje,piercing-uri şi alte de-astea.Dar, bineînţeles, nu sunt nişte "reguli" bătute în cuie pentru un eventual partener de-al meu, nu mă consider "narrow-minded". Poate, la ai mei 19 ani, par de modă veche,dar na, fiecare cu gusturile lui/ei,care, să fim sinceri, se pot schimba fără să ne dăm seama happy

Orice-ar fi, eu cred că inteligenţa face diferenţa, chiar şi în rândul celor "sexy" big grin

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

O sasi raspund in prisma stiinteti, stiintific s-a dovedit prin numeroase studii ca femeile aprecieaza barbati inalti de 1, 80 m si brunet cu ochii caprui, cu muschi, abdomen etc
ne place fetele asimetrice indiferent de sex