| Nastia a întrebat:

Care dintre filmele lui louis de funes v-au placut cel mai mult?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Mie mi-au placut toate filmele in care a jucat Louis de Funes, era un mare comediant si orice rol pe care l-a interpretat, a fost cu totul deosebit, era asa de comic ca nu te puteai tine sa nu razi in hohote.
Pacat ca in prezent nu prea mai sunt multi actori buni de comedie si cinematografia se axeaza mai mult pe filmele de actiune, pe trillere, horor, etc, insa pentru deconectare oamenii au nevoie sa vada si comedii spumoase, care te fac sa uiti de toata agitatia vietii de zi cu zi.
Imi pare bine ca ti-ai amintit de el, cu toate ca a trecut in lumea amintirilor, el va ramane vesnic prin rolurile pe care le-a jucat cu atata talent.

3 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Fantomas

| RamonaMn a răspuns:

Mai multe big grin. Jandarmul si jandarmeritele, Aripioara sau picior, Marile vacante

| sandy a răspuns:

Toate filmele.