| anonim_4396 a întrebat:

Care e mai grea? informatica sau matematica

7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Matematica.
Mie inca imi da fiori chiar daca de abia am scapat de ea(m-am dus la uman).
Si multora le da fiori matematica..vad aici multi elevi care desi sunt la mate info sau la stiinte ale naturii au lipsuri la matematica si intrebari.happy Si cred ca oricat inveti la matematica tot mai apar probleme, lipsuri,''gauri'' in cunostinte..Matematica nu o poate invata si intelege oricine.Si e mai bine.Nici eu nu o inteleg.
Informatica nu mi se pare asa de grea, e mai atractiva decat matematica.happy
Oricum eu prefer alt domeniu, alte materii decat matematica sau informatica.
Numai bine.

| Frank51 a răspuns:

Clar matematica. Desi se aseamana, si multe notiuni sunt folosite si in informatica, matematica este mai grea. Totusi, pentru altii poate fi invers. Depinde de fiecare cum vede situatia.

| Doub a răspuns:

Ambele.

| zurick a răspuns:

Depinde de persoana.
Eu cred că info.

| Anonimuserr a răspuns:

Amândouă sunt grele.
Orice materie sau facultate este grea. Pentru persoana X poate să fie grea matematica și pe Y, floare la ureche.
Și așijderea pentru informatică.

| AdrienWH a răspuns:

Matematica

| ivanhoe a răspuns:

Informatica fara matematica nu se poate. La fel si fizica, chimia, biologia etc. Matematica este mult mai vasta. Deci si mai grea. Categoric!