| tynauby a întrebat:

Care este cea mai buna facultate din Romania?

20 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Toate sunt bune daca iti dai silinta sa inveti si esti constiincioasa. Oriunde poti invata ce-ti place, depinde de tine.

mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea ca cea pe care o preferi tu, va fi cea mai frumoasa facultate, nu te lasa influientata de nimeni si nimic, urmeaza-ti instinctul.

| TipulVerde a răspuns:

Una din afara tarii

| metatheory a răspuns:

Dupa criteriile occidentale(materialiste):
Ar fi cea care indeplineste criteriile urmatoare:
-salariul mare
-gasesti usor slujba
-profesie curata
Slujba gasesti usor in profesiile care mai sunt la stat: jurist, economist, medic.
Salariul cel mai mare il au judecatorii.
Profesiile curate sunt: economist, jurist, profesor, preot.
Deci cea mai buna facultate ar fi facultatea de drept, de preferinta una foarte veche(ramai cu multe cunostinte). Intereseaza-te care e cea mai veche fac de drept.
PS: Asta nu inseamna ca acestea sunt si criteriile mele personale si asta e cea mai buna facultate.

| claudya a răspuns:

Universitatea de politologie

| anonymus_1825 a răspuns:

Asta depinde de profil happy. Nu exista cea mai buna, ci doar: facultatea X, cea mai buna la specializarea N. Facultatea Y, cea mai buna la specializarea M si asa mai departe. Aici depinde de pregatirea liceeala, daca doresti sa mergi pe aceeasi specializare. puteai intreba: care este cea mai buna facultate la specializarea Z? tongue

| Linda a răspuns:

Universitatea Emanuel din Oradea, specializarea Managementul Organizatiilor.

| stefygirl a răspuns:

Cea pe care o alegi tu eu aleg facultatea de drept (vreau sa fiu judecatoare ca primesc multi bani dar nu numai de asta ci si fiindca vreau sa fac dreptate )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea la are iti doresti sa dai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatea de Drept ''Simion Barnutiu,, din Sibiu...in domeniul drept nu are egal, pe langa faptul ca este in cele 6 incluse in sfera celor mai bune facultatii de drept din Romania, HEXAGONUL facultatilor-chiar este cea mai buna dintre acestea 6, rezultatele o dovedesc:in ultimii 5 anii la intrecerea nationala pe facultatii de drept, facultatea noastra din Sibiu a iesit de 3 ori pe locul 1-number 1, ce mai sunt mandru ca sunt student la aceasta facultate grea... dar deosebit de interesanta... daca crezi ca te tine si poti sa faci fata, esti binevenita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei liniste si un viitor bun, sau sa-ti fie recunoscuta diploma, eu va sugerez sa venit la universitatea Emanuel din Oradea,e o facultate cu reguli stricte,acolo obligatoriu inveti alfel nu rezisti,si poti lega prietenii de viata,iar profii sun minunati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei liniste si un viitor bun, sau sa-ti fie recunoscuta diploma, eu va sugerez sa venit la universitatea Emanuel din Oradea, e o facultate cu reguli stricte, acolo obligatoriu inveti alfel nu rezisti, si poti lega prietenii de viata, iar profii sun minunati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu caut un raspuns la aceasta intrebare... dar nu gasesc ...am ajuns la concluzia ca nu trebuie sa intrebi pe nimeni. Decizia iti apartine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea cea mai buna facultate/universitate este UMF-ul care are profile de medicina. acum depinde ce profil vrei sa iti alegi si ce iti place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt economie-ASe-ul, medicina- tg. mures, drept-cluj, jurnalism/publicitate-bucuresti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

facultatea de medicina e cea mai buna si ei cei mai multi bani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea care iti place tie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Feea

| clara a răspuns:

"nu exista facultati bune sau rele" - asa ne tot spun profii de la facultate. conteaza sa faci ceea ce-ti place. si in alegerea universitatii unde vei merge, ai grija sa te interesezi daca e acreditata sau nu.
multa bafta!

| elsa_9749 a răspuns:

Universitatea A. S. E. din Bucuresti...Pe cat este de buna, pe ata este de greu sa fi admis.