| RamonaMn a întrebat:

Care este cel mai sarac oras?

Răspuns Câştigător
| Danny _3256 a răspuns:

Nu stiu care este cel mai sarac oras dar stiu ca Judetul Vaslui este in topul celor mai saraci, iar una dintre cele mai sarace localitati este comuna Iana(Jud.Vaslui)

21 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Subscriu la raspunsul lui Danny. Judetul Vaslui este unul dintre cele mai sarace judete din Romania.

cami
| cami a răspuns:

Cred ca Dîlga.

mariana
| mariana a răspuns:

In general, in Moldova sunt localitati sarace, dar dupa cum se tot transmite si la TV si prin mijloacele media scrise, cel mai sarac judet din tara este judetul Vaslui, care are si o rata a natalitatii ridicata, fata de celelalte zone ale tarii.
Cred ca mai sunt si alte localitati mai izolate si din alte zone ale tarii, cu un nivel scazut de trai, insa acolo nu se intampla atatea lucruri socante ca in unele localitati din judetul Vaslui si acest lucru mi se pare ca este posibil datorita faptului ca, au si un grad de instructie scolara mai scazut decat in alte zone si acest fapt combinat si cu un consum crescut de alcool, conduce la comiterea multor fapte abominabile. Saracia uneori conduce si la o reactie de nepasare fata de ziua de maine si acest lucru antreneaza adancirea greutatilor cu care se confrunta populatia din acele zone.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Judetul Vaslui este un judet sarac din cauza fondurilor insuficiente care sunt repartizate si a numarului mare de someri. Cea mai mare fabrica din judet (Rulmenti-Barlad) de la 11500 salariati a ajuns la 2000 si acestia 3 luni pe an prin rotatie sunt in somaj tehnic si asta e numai un exemplu, sunt multe altele care au fost inchise...

| selef a răspuns:

Faurei, cred.

| claudya a răspuns:

Nu stiu intreaba-i pe cei care fac statistici

| sebastian_2565 a răspuns:

Dl danny big grin am un business in comuna Iana din judetul Vaslui si nu-i asa de sarac, toti is plecati pe acolo circula mai multi euro decat lei, iar cel mai sarac oras e din jud. Vaslui si cred ca loc. Murgeni sau Husi, dar mizez pe prima.

| alexam a răspuns:

Nu cred sa existe! Oras sarac? Poate oameni lenesi, sau oameni saraci, dar orasul in sine trebuie ca e bogat... happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele orase din Moldova si Trasilvania sunt foarte sarace. Dar doar acelea mici de care nu am auzit. Pot spune unele dintre cele mai bogate orase din Moldova:Iasi si Galati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Murgeni, județul Vaslui.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca satul saraceni. e vecin cu bordeenii, din comuna nacajItii din deal.am auzit ca au foamea legata in bucatarie de piciorul mesei.nu au cu ce tulbura apa in ceaun, iar mancarea traditionala este rabdari prajite, si rasol de picioare de scaun. e jale fratilor.trebuie ajutati.au venit din UE cu ajutoare si au disparut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca in Valea Jiului sunt cei mai napastuiti oameni. Moldovenii au fost saraci mereu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi in judetul vaslui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragii mei nu orasul e sarac ci stele de langa el sunt nu sacrace ci foarte sarace sunt unii oameni care de abia asteapta banii aia de la primarie ca nici nu stiu cum se numesc (ajutor social )parca si cand il iau se duc la baut cum naiba sa mai poti trai in ziua de azi, nenorocire mare fratilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Strehaia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt din Bacau Am facu o mica excursie cu masina am luat. o spre Barlad(in acest oras drumurile sunt varzaa si nu numai) Husi(nu cred ca aveti tupeu sa o luati stanga sau dreapta) am mers pe langa granitza cu Rep.Moldova pana la Falciu(numai capcane cratere si satucuri uitate de lume) Murgeni(plin de tigni) am obseravt o mare saracie comic a fost cand am intrat in Murgeni scria :oraslaughing e dezastru am ramas impresionat nu credeam ca ma poate fi asa saracie in Romania! Stau si ma gandesc cum traieste lumea prin satele alea pe acolo cred ca le e super greu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Husi vaslui, asa cred suntem in ue dar aici nu sunt strazi asfaltate si inca se mai foloseste lut pe jos, dar ce sa-i faci e lumea mai inapoiata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Braila. E cel mai sarac oras

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spun ca botosani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care este cel mai bogat oras din romanaia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vaslui