| Ionita_Diana_1996 a întrebat:

Care este diferenta intre cele 3 specializari de la Facultatea de Jurnalism de la Univ.Buc? Din cate stiu cele 3 specializari sunt Jurnalism, Comunicare si Relatii publice, Publicitate.

1 răspuns:
| Miree a răspuns:

Da, acelea sunt specializările! Nu este o mare diferenţă. Subiectele sunt aproximativ la fel; adică structura examenului nu diferă. Trebuie doar să stăpâneşti foarte bine limba română şi nu o să ai probleme! Toate cele trei specializări te ajută în viţa de zi cu zi! Dacă doreşti jurnalist, alege Jurnaliscm. Dacă doreşti să interacţionezi cu oameni, alege Relaţii publice. Dacă doreşti să câşti bine, alege publicitate! E de viitor!
Baftă!