| Deyumi a întrebat:

Care este programa pentru bac la informatica-INTENSIV? La metode de programare este doar backtracking fara greedy, divide et impera si dinamica? Avem alocarea dinamica de spatiu cu liste liniare etc?

1 răspuns:
| LumiBo a răspuns:

Mai usor batman! Backtracking e doar ca idee, nici macar de implementat si dinamica e asa si asa. Liste nu se mai dau deloc. In rest, la metode ai tot ce vrei si iti trece prin cap, atat timp cat explici eficienta (unde se cere) si fiecare variablia.
Bafta, ca e usor rau