| anonim_4396 a întrebat:

Care imi spun si mie personajele principale, secundare si episodice din nuvele Popa Tanda

3 răspunsuri:
| madymj a răspuns:

Personajul principal este Preotul Trandafir iar cele secundare sunt sateni din Saraceni si eu tot la aceasta lectie sunt big grin

| LAboy a răspuns:

Personajele principale:preotul trandafir personaje secundare satenii si episodice sotia si copii parintelui

| Dianna_Dyya_1991 a răspuns:

Personajul principal este preotul Trandafir iar cele secundare sunt sateni din Saraceni si episodice sotia si copii parintelui Trandafir. happy happy happy :*