| Andrutza_9783 a întrebat:

Care ma puteti ajuta cu o compunere la romana pe care chiar nu stiu sa o fac?(este pentru meditatie) Deci are titlul "festivitate", trebuie sa aiba un loc al actiunii timpul si sa contina multe figuri de stil.Va rog ajutooor! Trebuie sa aiba vreo jum de pagina sau un sfert! Care ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună. Nu ştiu de ce nu înţelegeţi că pe TPU.ro nu se fac teme!

pa, pa.

| MissChocolatte a răspuns:

Te ajut eu ^_^

Ma plimb adesea pe marginea marii, valurile reci ma racoresc vantul ce adie imi gadila parul iar soarele ce apune imi da o ultima sarutare, stau si privesc spre infinit cum soarele este cuprins de lacrimile sarate ale marii. Intr-un sfarsit soarele ca o minge de speranta dispare pierzandu-si visul de a-si revedea iubirea si anume luna.
Ma asez pe nisip si privesc cerul, o adevarata galaxie, o armata de lumina condusa de o faimoasa regina, luna. Totul este spectaculos stelele impodobite de lumina se reflecta pe apa sclipitoare. Eu uimata de toate acestea privesc in continuare peisajul ca si cum intre cer si pamant este o mare festivitate, o combinatie clasica intre real si imaginar o explozie de lumina in peisajul intunecat al noptii. Mirajul ma fascineaza si ma uimeste, mii de ideii, ganduri si vise imi trec prin minte, dorinte si clipe frumoase ce niciodata nu pot fi uitate. Pentru mine orice plimbare in misterul noptii este o festivitate, fiind ca niciodata nu ne putem bucura indeajuns, cu toate astea eu stiu sa ma bucur si de ceea mai mica bucata de imaginar.

| GiiaaBăă a răspuns:

Toti de pe TPU, care zic: Pe TPU nu se fac teme! Imi vine sa ii omor! Si ce daca nu se fac teme? Eu mereu intreb pe TPU cum se fac temele cand nu stiu! Deci...