| pinguuu a întrebat:

Hey sper ca ma puteti ajuta am si eu nevoie de o compunere la romana. enuntul suna cam asa:
Realizati o compunere descriptiva cu titlul : "pe malul apei "
... sper ca ma puteti ajuta am nevoie urgent de o compunere sad

1 răspuns:
| meryy a răspuns:

Este dimineata. Soarele, inca timid, se iveste departe, la orizont, unde nimeni nu poate ajunge. El, soarele, isi petrece noptile in apa limpede a marii, spunand povesti de culcare pestilor, algelor si scoicilor. Dar acum marea minge de foc este pe cerul albastru, ca si apa.

Nici un nor rau nu tulbura splendoarea luminii albe si pure. Nisipul este mangaiat de caldura globului de lumina, si sarutat de valurile usoare ca fulgul de lebada. Nu este nimic mai pur si mai curat decat apa marii alintata de razele soarelui. Imensa intindere de viata, marea, este a fost croita inca de la inceputul lumii de catre zane.