| veronica3513 a întrebat:

Care sint speciile de lilieci pe cale de disparitie din Republica Moldova? dau fundahappy

2 răspunsuri:
| FlasH112 a răspuns:

Lilieci mici, care cantaresc doar 5 grame, pestera emil racovita a anuntat Muzeul National de Istorie din Romania! Este tot ce amgasit big grin sper ca ti bun Funda plzzz

| Speolog a răspuns:

Un raspuns cam tarziu dar sper eu util.
Speciile de lilieci pe cale de disparitie trecute in Cartea Rosie a Republicii Moldova sunt: Liliacul mare cu potcoavă - Rhinolophus ferrumequinum, Liliacul cu urechi mari - Myotis bechsteinii, Liliacul lui Natterer - Myotis nattereri, Liliacul bicolor - Vespertilio murinus, Liliacul cârn - Barbastella barbastellus