| silviu20 a întrebat:

Care sunt animalele cu sange rece din urmatoarea serie de animale: furnica, musca, pantera, leu, elefant, euglena, rac, scoica, paianjen, bur-ete de apa, om, randunica, vulpe, caprioara, mistret, veverita.
dau funda

6 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Dintre animalele enumerate de tine, nici unul nu are sânge rece... dacă asta se vrea a fi o întrebare cu sens filosofic, atunci poate omul ar fi un răspuns viabil.

| M1hai a răspuns:

Omul

| ToTAiCisiNumAiAiCi a răspuns:

Omu-animal cu sange rece fiindca omoara si injura tot ce prinde

| Theodora1234 a răspuns:

Omul,nu?

| senstein a răspuns:

Pantera,leu,om,vulpe,mistret

| hellchild a răspuns:

Furnica,musca,rac,scoica,paianjen.Euglena si buretele de apa nu are sange sunt animale unicelare(alcatuite dintr-o singura celula, deci nu are cum sa aiba sange).