| oMycutzzaVrajitoare a întrebat:

Care sunt cele 38 de tari din Asia? Multumesc

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Era greu să cauți aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/List%C4%83_de_%C5%A3%C4%83ri_asiatice?
Pa, pa.

| sebibutu a răspuns:

Asia de Nord
Siberia, partea Rusiei aflată la est de munții Ural.

Asia Centrală
Kazahstan, Kârgâzstan, Tadjikistan, Turkmenistan, Uzbekistan și Azerbaidjan.

Asia de Est
Coreea de Nord, Coreea de Sud, Japonia, Mongolia, Republica Chineză (Taiwan) și Republica Populară Chineză (China).

Asia de Sud-Est
Brunei, Cambodgia, Filipine, Indonezia, Laos, Malaezia, Myanmar, Singapore, Timorul de Est, Thailanda și Vietnam.

Asia de Sud
Afghanistan, Bangladesh, Bhutan, India, Maldive, Nepal, Pakistan și Sri Lanka.

Asia de Sud-Vest
Arabia Saudită, Armenia, Bahrain, Cipru, Emiratele Arabe Unite, Fâșia Gaza, Iordania, Irak, Iran, Israel, Liban, Kuweit, Nagorno-Karabakh, Oman, Peninsula Sinai, Palestina, Qatar, Siria, Turcia și Yemen.

| LoLpoZ a răspuns:

Google -> Wikipedia -> Asia sau intri directi pe www.ro.wikipedia.org

| SuperNovaaaaa a răspuns:

Cu plăcere.