| AndreeaRullz a întrebat:

Care sunt continentele lumii?(din clasa a5a, am uitat si nu mai stiu chiar exact)

47 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu nici eu dc afli sa imi spui si mie plzz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asia, Africa, America de Nord, America de Sud, Antarctica, Europa si Australia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asia, Africa, America de N - S, Astralia cam atatea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

America de Nord, America de Sud, Asia, Australia, Antartica, Europa, Africa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Continentele sunt Asia, America, Europa, Antartica, Africa, Oceania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Africa, america, anctartica, asia, europa, oceania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mah copii, SUNTETI INTELIGENTI... puteti sa ordonati continentele dp marime? ca eu nulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu bai proasto

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ASIA, Africa,America de Nord, America de Sud, Antarctica, Europa, Australi si Oceania

| spy2o a răspuns:

America de S, de N, africa, europa, asia, australia, oceania

| Motisor a răspuns:

Buna sunt in clasa a5a si nu stiu ce zic ei depre oceania asa ca iate dupa mine continentele sunt:1.America de Nord, 2.America deSud, 3.Asia, 4.Africa, 5.Australia, 6.Antartica si Europa 7.

| 2696 a răspuns:

Nu stiu ce tot zic altii de Oceania pentru ca eu personal de cand eram mica am auzit decat de Europa Asia Australia America Antarctica si Africa

| vanciurea a răspuns:

Pai sunt assa :america de nord, america de sud, europa, africa, asia, australia(din care face parte si oceania), antarctica.si altadata sa nu le mai uiti.

| Kkiwiitttzzzaaa a răspuns:

Pai sunt 6 si inca una happy

| Pink97 a răspuns:

Europa, Asia, Africa, America de Sud, America de Nord

Răspuns utilizator avertizat
| Pepelea_Gabi_1980 a răspuns:

America(America de Nord si America de Sud) Europa, Asia, Africa, Australia.