| Alëxąndŕą a întrebat:

Am dat test la geografie si vreau sa intreb aici ce nota iau uitati scriu subiectele si im ziceti sunt 2 pucte din oficiu. Sunt clasa a 5-a fiecare subiect intrebare valoreaza 2 pucte.

1) Continentele

La care eu am raspuns:

Continentele sunt o bucata gigantica de pamant cu tari si locuitori exemple de continente:

America de nord, America de sud, Asia, Antartica etc...

2) Munti

Munti sunt o stanca care e foarte inalta plina cu verdeata exemple de munti: Carpati orientali, Carpati occidentali si numai stiu ce am scris m-am uitat in spate dupa niste munti la harta roamaniei

3) numai stiu big grin

4) Altitudinea

Altitudinea este inaltimea de exemplu daca ne urcam pe un bloc un munte suntem la altitudine

Ce nota am luat? Sa nu faceti misto Accesta este un site serios nu de prosti si de handicapati care scriu " Mam masturbat cu coada de matura sunt mai sunt virgina?"

3 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Deci in afara de exemple de munti sau de grupe, nu prea ai scris literer sau cum sa zic, daca asta e definitia muntilor si a continentelor asa scrie in carte si in caietul tau cant ti-a predat atunci e vai si amar de ea definitie, deci esti varza maxim 7,, cu mare indulgenta ai primi nota asta dupa cat ai invatat la test deci chiar ar trebui sa inveti decat sa stai pe TPU sa scrii tampenii care nu iti folosesc la nimic, sunt curioasa ce nota iti da profa si sa ne zici care am ghicit nota. ok. hai mergi si invata serios ca daca iti mai pun o intrebare din geografie poate te faci praf nu varzalaughing

| LNK a răspuns:

1. "Munti sunt o stanca care e foarte inalta plina cu verdeata"
2. "Altitudinea este inaltimea de exemplu daca ne urcam pe un bloc un munte suntem la altitudine "
Cum sa nu se faca misto de tine la prostiile care le-ai scris? M-as mira daca ai lua mai mult de 5-6. Tu stii sa scrii corect?

| BLURREDLINES a răspuns:

Iti dau niste detalii si iti calculezi nota singura!

1. Un continent este o portiune intinsa si continua a suprafetei terestre.

2.Muntele este o forma de relief care este o ridicatura a scoartei pamantului care se extinde deasupra terenului limitrof pe o suprafata limitata, fiind mai mare decat dealul, de obicei stancoasa si depasind inaltimea de 800 m.

3.Altitudinea este inaltimea unui punct de pe suprafata pamantului, considerata in raport cu nivelul marii sau fata de alt punct de pe suprafata terestra.

pentru. mai multe detalii despre acestea le gasesti pe wikipedia;)

http://ro.wikipedia.org/wiki/Pagina_principală