| PionInJoculVietii a întrebat:

Care sunt elementele de planimetrie de pe harta fizica a lumii? Sau elementele de planimetrie in general

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

" Elemente de planimetrie se refera la proiectia pe orizontala a obiectelor si a suprafetelor de pe teren, a caror reprezentare pe planuri si harti se realizeaza cu ajutorul semnelor conventionale. :---vezi punctul 7.3.3- Elemente din interiorul cadrului hartii de aici :http://www.scritube.com/......E73382.php

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Semnele conventionale.