| nutsa a întrebat:

Care sunt mediile cu care au reusit sa intre romanii basarabeni la medicina dentara in romania(iasi, bucuresti)?

3 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Http://www.umfiasi.ro/atdoc/Noutati/Admitere_iulie_2010/MD_RepMoldova.pdf
La UMF Bucuresti n-am gasit rezultatul admiterii pentru. elevii basarabeni.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mediile lor nu au nicio relevanta. Pentru ei, la unele facultati, exista locuri speciale pe care, daca nu sunt prea multi candidati, se poate intra si cu media 5. Aceeasi situatie ca si in cazul locurilor pentru rromi.

| nutsa explică:

Nici nu gasesti pina cind, fiindca ei intra fara examen, si doar pe 20 se publica rezultatele pentru ei, eu vroiam sa stiu in general, in anii precedenti