| 1Me9 a întrebat:

Care sunt sansele de a intra la umf daca sunt al doilea pe lista de asteptare?

19 răspunsuri:
| 1Me9 explică (pentru IoanaMaria12345678910):

Sunt si 10 locuri care pur si simplu nu apar ca la celelalte facultati, sunt ff stresat si indispus, am aceeasi medie ca 4 alti studenti, doar ca am gresit cu 3 grile mai mult la bio, dar cu 3 mai mult la chimie.Sounds not fair, it is not fair, buuuut, God loves everyone, God is fair!

| IoanaMaria12345678910 a răspuns (pentru 1Me9):

Stai liniștit. Cu siguranța totul va fi Bine happy

| Violleta2022 a răspuns:

Daca printr-o minune cineva renunta, se face 1 loc liber, dar inca nu am auzit de 2 locuri libere.

| 1Me9 explică (pentru Violleta2022):

Au fost si 30 la Iasi.

| 1Me9 explică (pentru Violleta2022):

Sunt deja 10 locuri care nu figureaza, mai exact romanii din UE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai sanse sa intri destul de mari, deoarece e posibil ca unele persoane sa iti retraga dosarul. Ma refer la cei care au aplicat la umf-ul respectiv ca facultate de rezerva si au intrat si in alta parte unde isi doreau mai mult.

| 1Me9 explică (pentru anonim_4396):

Ms frate/soro.God be with us!

| Catrice a răspuns:

35,63%.

| WhiteLife a răspuns:

Ai sanse mari. Trebuie sa fie cateva persoane care au intrat la taxa, desi nu se asteptau si vor renunta. La Timisoara au renuntat 4 (cred ca sunt mai multe locuri acolo, dar oricum).

| 1Me9 explică (pentru WhiteLife):

Thank you! Fiecare comm pozitiv ma face sa stau cu gandul departe...ma framanta ca n am picat cu niciun punct, am exact media celor admisi....imi vine sa urlu!

| WhiteLife a răspuns (pentru 1Me9):

Nu te stresa asa tare, in viata se intampla tot felul de situatii. Gandeste-te ca in viitor trebuie sa faci fata la probleme mai grele si sa fii tare pentru cei de langa tine happy

| 1Me9 explică (pentru WhiteLife):

Multumesc, I see the point! Doar ca hei, nu am picat cu niciun punct si imi fac filme cu toate scenariile posibile si cel de a fi respins sounds and feels like s%it.Ms de comentariul dat, chiar apreciez

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Cred că ai șanse mari pentru că în primul rând nu toți care au intrat la taxă își permit să rămână. Sunt persoane care încearcă la 2 facultăți și preferă să rămână unde au fost admiși la buget. În fiecare an se retrag. Depinde de la an la an dar având în vedere că ești atât de aproape nu cred că ai de ce să îți faci griji. Tu trebuie să plătești prima tranșă și taxa de înmatriculare ca să-ți asiguri locul.
Succes!

| 1Me9 explică (pentru Hydrangeaceae):

Pai le platesc dupa ce aflu daca sunt admis, nu?

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru 1Me9):

NU! Tu trebuie să plătești prima tranșă + taxa de înmatriculare, doar așa confirmi că vrei locul la taxă! Dacă nu plătești, automat ești scos de pe lista de așteptare și se consideră că nu dorești loc la taxă chiar dacă tu nu ai retras dosarul. Nu îți face griji în privința banilor, dacă nu ești admis (ceea ce e foarte puțin probabil în cazul tău), primești banii înapoi. Citește regulamentul UMF-ului unde ai aplicat.

| 1Me9 explică (pentru Hydrangeaceae):

Pe 29 si 30 trebuie sa ma duc. e vreo problema daca ma duc maine sau cv?

| 1Me9 explică (pentru Hydrangeaceae):

Trebuie sa platesc abia dupa ce sunt si eu pe lista admisilor, adica dupa ce platesc ceilalti..probabil au un regulament diferit

| Violleta2022 a răspuns (pentru 1Me9):

In cazul asta, treci si tu pe la biserica si aprinde o lumanare pentru un mic ajutor, ca nu se stie niciodata de unde vine miracolul!
Hai cu succes!