| Kid_4219 a întrebat:

Care sunt tarile vorbitoare de Limba Engleza?

Răspuns Câştigător
| AllinaDaniella a răspuns:

Marea Britanie, Australia, Noua Zeelanda, SUA, Canada, Irlanda, o parte din India.

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!

Engleza se învață și se vorbește peste tot dar principalele sunt

Germania, Anglia(țara de origine)și America, baftă!

fundă?

| huuu a răspuns:

Marea britanie,sua,ausralia,kenia,ghana, india, jumatate de canada.

| AllinaDaniella a răspuns (pentru anonim_4396):

In Germania nu se vorbeste Engleza laughing Vorbesc o mica parte, insa limba oficiala e germana. Nu mai dati informatii gresitewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AllinaDaniella):

Țara oficială în care se vorbește Engleza este Anglia, cască ochii mai bine!

| AllinaDaniella a răspuns (pentru anonim_4396):

Anglia nu este singura tara oficiala in care se vorbeste engleza,trezeste-te! Daca vrei sa pari rotunjoara asa,Anglia nu este tara,exista SUA din care face parte Anglia,etc. Si in plus de asta, eu ti-am atras atentia cu Grmania, nicidecum cu Anglia. MA REPET PT A MIA OARA: IN GERMANIA LIMBA OFICIALA ESTE GERMANA!

| AllinaDaniella a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Doar Anglia este tara oficiala in care se vorbeste engleza? Si in SUA care este limba oficiala? Sa fim seriosi, nu o da la intors. In Germania limba oficiala este germana si punct!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AllinaDaniella):

Nu am spus in Germania limba oficiala este Englza si punct.Mentionez prin raspunsul meu ca toate tarile invata engleza, autorul intrebarii putea cauta pe Google, se vede ca inca un troll imi afecteaza vederea.pff!

| AllinaDaniella a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine,las-o balta. P.S: Esti insarcinata daca esti virgina rolling on the floor Si cu asta am zis tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AllinaDaniella):

Prietena mea este însărcinată și este virgină, hai pa!

| AllinaDaniella a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor)))) Vai de capul taaaaaaaaaaaaaau!

| Vascan_Bianca_1977 a răspuns:

Aproape toate