| Marina_2394 a întrebat:

Care sunteti boboci in Victor Babes ( Bucuresti) la stiinte ale naturii? :X sau dka este cineva la acest profil sa imi spuna cam ce ore se fac etc. Multumesc:* funda:X

1 răspuns:
| loolomgwtf a răspuns:

Buna,eu nu mai sunt in tara de ceva vreme.si liceul l-am terminat acum cativa ani insa iti pot spune despre profilul stiinte ale naturii, pentru ca pe asta l-am facut si eu.E unul destul de complex, imbina realul cu umanul.Vei face multe ore de mate, 5 din cate stiu eu in clasa a 9-a, fizica 3-4 ore, biologie 2 ore chimie 2-3ore,de asemenea vei face, romana 4 ore, engleza 2 ore, Tic o ora, info 1-2 ore, istorie 1 ora, geografie 1 ora, logica si argumentare 1 ora, franceza 2 ore, desen/muzica o ora pe saptamana(o saptamana desen una muzica), religie 1 ora, sport 1-2 ore(noi am avut o ora insa am auzit ca s-au mai schimbat).In clasa a x-a vei avea 6 ore de mate, 4 de fizica, 2 chimie, 2 biologie, 3 romana,in rest sunt asemanatoare happyoricum stiinte ale naturii este un proful foarte bun pentru ca iti da posibilitatea sa dai la orice facultate dupa ce termini,de la jurnalism la medicina,pe cand daca faceai numai uman,filologie puteai sa-ti iei gandul de la medicina,sau alte facultati de profil real,eu zic ca ai cazut bine, sau daca ai ales in mod special, ai ales bine, multa bafta bobocico! tonguehappy